👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت آشنایی با تناسبات معماری

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت آشنایی با تناسبات معماری

دانلود فایل پاورپوینت تناسبات معماری(پروژه انسان طبیعت معماری)،در حجم 55 اسلاید قابل ویرایش ، همراه با یک هدیه ویژه.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

55

حجم

3995/474 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت تناسبات معماری (پروژه انسان طبیعت معماری)،در حجم 55 اسلاید قابل ویرایش ، همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:

تناسبات یک عامل تعیین کننده برای هماهنگی است و عدم هماهنگی در هر کاری باعث بی نظمی و به نتیجه نرسیدن آن می شود ، و از سوی دیگر به نگرش معماری نسبت به مجموعه ای از پدیده ها مرتبط می باشد.

بشر از گذشته تا امروز طی تمام ساعات شبانه روز تحت تأثیر خود و پیش ساخته های طبیعت بوده است . معماری بر خلاف سایر آثار هنری زندگی انسان را تا آخرین لحظه حیات و حتی پس از مرگ تحت سیطره خود قرار می دهد . تأثیر معماری بر زندگی انسان تمامی جنبه های آن از طرح اولیه تا اندازه ها و تناسب این اندازه ها با یکدیگر را شامل می شود . از زمانی که بشر زندگی اش را در کره خاکای آغاز کرد تا امروز و پس از این مهم بوده است و خواهد بود که هر جزء محل زندگی اش را در چه ابعادی ، کجا و با چه اندازه ای نسبت به سایر اجزای آن بسازد یا آن چه را به عنوان محل زندگی اختیار می کند چه ویژگی های از نظر اندازه و تناسب اندازه ها داشته باشد ..

از زمانی که بشر برای زندگی در زمین به دنبال سرپناه بوده است ، یعنی از دوره غارنشینی تا امروز ، اندازه ها نقش معینی در معماری داشته اند . در آن زمان معماری تنها در حد انتخاب فضای مناسب برای زندگی بود ، اما در همان دوره نیز توجه به تناسبات به دلیل توجه به انسان به عنوان یک موجود چند بعدی اهمیت داشته است . طی این دوره و دوره های بعد معماری و در نتیجه تناسبات به کار رفته در آن که جزو جدایی ناپذیر معماری محسوب می شوند ، تمام خواسته های جسمی و روحی بشر را در نظر می گرفتند .

و...

فهرست مطالب:

تناسبات در معماری

ادراک تناسبات توسط بشر

انواع تناسبات

تناسبات طلایی

روش های بدست آوردن اعداد طلائی

اهرام

تناسبات در یونان

تئوریهای رنسانس

تناسبات انسانی

پیمون در ایران

کن در ژاپن

لوکوربوزیه

تناسبات انسانی در هنر هخامنشی

ابعاد و نسبتهای اجزای بدن

مقایسه های تناسبات انسانی با نمونه های تاریخی

منابع و مآخذ

این فایل با فرمت پاورپوینت در 55 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول:

فایل WORD معماری رنسانس(7 صفحه)

👇محصولات تصادفی👇

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش نظریه های لکنت زبان جزوه حقوق تجارت 3 بررسی وجوه اشتراک و افتراق دفاع مشروع در قانون مجازات جدید و قدیم و نظر فقها رابطه خلاقیت سازمانی با بهره وری سازمانی پاورپوینت جوشکاری ریل‌ها