👈 فروشگاه فایل 👉

مبانی نظری و پیشینه تحقیق معنا درمانی گروهی 56 صفحه

ارتباط با ما

... دانلود ...

مبانی نظری و پیشینه تحقیق معنا درمانی گروهی 56 صفحه

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق معنا درمانی گروهی که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

56

حجم

58/594 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

این نوشتار مبانی نظری و پیشینه تحقیق معنا درمانی گروهی قابل ویرایش با فرمت ورد doc بصورت جامع و کامل می باشد. در بخش اول (چارچوب) ادبیات نظری معنا درمانی گروهی تشریح می شود و در بخش دوم پیشینه نظری تحقیق معنا درمانی گروهی در پژوهش های داخلی و خارجی مورد بررسی قرار می گیرد. 

تعریف مفهومی معنا درمانی گروهی : 

معنا درمانی گروهی دنیای کوچکی از دنیای واقعی است که شرکت کنندگان در آن عمل و زندگی می کنند. اعضا با هدف کشف خودشان به عنوان اینکه علایق وجودی مشترک دارند در گروه شرکت می کنند . می توان گفت اعضا ی گروه یک سفر خود اکتشافی تشکیل می دهند که سه هدف دارد. کسب توانایی برای اینکه با خودشان حقیقی باشند. گسترش دید نسبت به خود و دنیای اطراف و روشن سازی آن چه که به زندگی فعلی و آینده شان معنی می دهد. گروه جایی است که افراد احساس می کنند به طور عمیقی می توانند در راه های معنادار زندگی با هم باشند (کوری  ،1995).

تعریف عملیاتی معنا درمانی گروهی: 

دراین پژوهش منظور از معنا درمانی گروهی جلسات درمانی است که روی گروه آزمایشی طی 10 جلسه 90 دقیقه ای و در طول 10 هفته مطابق دستورالعمل اجرا  می گردد.

گیفری   (2004) در پژوهشی معنا درمانی را روی بیماران دارای درد مزمن بکار برد : نتایج حاکی از پایین آمدن سطوح درد در بیماران بود و بعلاوه باعث شد آنها با تجدید نظر در معنای زندگی با شرایط بیماریشان با شهامت روبرو شوند و آن را بپذیرند.

فهرست مطالب

تعریف نظری معنا درمانی گروهی

تعریف عملیاتی معنا درمانی گروهی

فصل دوم چارچوب نظری و پیشینه پژوهش معنا درمانی گروهی

مقدمه 11

مبانی نظری پژوهش11

درمان وجودی11

 مقدمه ای بر نظریه معنادرمانی13   

  قوانین در معنا درمانی14

نظریه معنی درمانی ویکتور فرانکل 15

مداخله درمانی درنظریه معنادرمانی 22

کاربرد معنا درمانی در سالمندان 26

روان درمانی ومشاوره گروهی 28

تعریف گروه و مشاوره گروهی  29

اهداف مشاوره گروهی 30

مراحل مشاوره گروهی 33

پیشینه تحقیق

 تحقیقات انجام شده خارجی

تحقیقات انجام شده داخلی

منابع و مآخذ

منابع فارسی    

منابع انگلیسی

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت مدیریت بحران و انواع مدلهای آن جزوه عناصر پیش ساخته و سیستم مدولار پاورپوینت اصول طراحي پايگاه داده‌ها پاورپوینت ترمووود چیست پاورپوینت هتل 5 ستاره هلیکس دبی