👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت اموال مثلی و قیمی

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت اموال مثلی و قیمی

پاورپوینت اموال مثلی و قیمی شامل 25 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات

25

حجم

4143/548 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت اموال مثلی و قیمی

پاورپوینت اموال مثلی و قیمی شامل 25 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

اموال جمع مال است و در لغت به معنی مال‌ها، املاک و اسباب و امتعه و کالا و ثروت و هرچیزی که در تملک کسی باشد، یا در تصرف و ید کسی باشد، گفته می‌شود.

در اصطلاح مال عبارت است ازچیزی که ارزش اقتصادی داشته و قابل تقویم به پول باشد. بنابراین حقوق مالی مانند حق تحجیر و حق شفعه و حق صاحب علامت تجاری هم مال محسوب می‌شود. در اصطلاح حقوقی هر چیزی که انسان می‌تواند از آن استفاده کند و قابل تملک هم باشد، مال است.

عنوان مثلی و قیمی از مباحث بسیار مهم در فقه، حقوق و اقتصاد اسلامی می‌باشد. قانون مدنی در موارد عدیده‌ای مخصوصاً در مبحث غصب و تسبیب و اتلاف کلمه مثلی و قیمی را استعمال کرده است و به این جهت در ماده 950 آن دو اصطلاح را تعریف نموده و بیان داشته است: « مثلی که در این قانون ذکر شده عبارت از مالی است که اشباه و نظائر آن نوعاً زیاد و شایع باشد، مانند حبوبات و نحو آن و قیمی مقابل آن است و معذلک تشخیص این معنی با عرف می‌باشد. »

   و ...

فهرست مطالب

مقدمه

ملاک تشخیص اموال مثلی و قیمی

ویژگی‌های اموال مثلی و قیمی

فایده تقسیم اموال به مثلی و قیمی

پایان

عنوان : اموال مثلی و قیمی

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 25

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری سازگاری اجتماعی پاورپوینت کتاب حسابداری صنعتی (2) تألیف محمود عربی و نسرین فریور ( به همراه حل تشریحی مسائل کتاب) تبیین منطقه گرایی و تحولات نظریه های منطقه گرایی و همگرایی در آن مقاله ترجمه شده رشته کامپیوتر با عنوان پیشرفت ها در مهندسی نرم افزار - تحلیل تاثیر تکنیک های استخراج داده بر پایگاه داده ها پاورپوینت تحلیل طراحی و معماری خوابگاه دبیرستان UCLA Saxon